Λαμία - Απόλλων Σμύρνης 2-1 (vid)

Σημαντική νίκη για την παραμονή πέτυχε η Λαμία, ενάντια στον Απόλλων Σμύρνης με 2-1.

Καλό πρώτο ημίχρονο στο παιχνίδι, το οποίο ήταν πιο ανοιχό σε σχέση με το δεύτερο και έκρινε τον αγώνα, με τρία γκολ. Ο Τζερόνιμο Μπαράλες άνοιξε το σκορ για την ομάδα της Φθιώτιδας με γκολ του στο 12ο λεπτό του αγώνα. Στην συνέχεια, ο Απόλλων Σμύρνης ισοφάρισε 6 λεπτά αργότερα με τον Ελ Χέλβε, όμως και πάλι ο Μπαράλες στο 24' έγραψε το 2-1, από την άσπρη βούλα του πέναλτι.

Το δεύτερο ημίχρονο είχε κάποιες φάσεις, όμως όχι κάποια σημαντική στιγμή καθώς οι ομάδες κλείστηκαν στα καρέ τους. Καλύτερη η ομάδα του Μάκη Χάβου κατά την διάρκεια όλου του 90λεπτου, που πέρνει σημαντικούς βαθμούς για την παραμονή της στην Σούπερλίγκα

Λαμία: Μελίσσας, Βασιλαντωνόπουλος, Αντέτζο, Πλιάτσικας, Μπαράλες, Μπερτόλιο (Τόμας 85'), Καραμάνος, Πίτι (Επστάιν 61'), Δημούτσος, Σκόνδρας (Μπουλούλης 46'), Σκαρντοβέλι

Απόλλων Σμύρνης: Χουάντερσον, Οριουέλα, Κύργιας, Βαφέας, Γκίνο (Γαρουφαλιάς 58'), Μπεντινέλι, Ακόστα (Ναζλίδης 70'), Ντεφεντερίκο (Φόνσι 46'), Στάθης, Ντουρσό, Ελ Χέλβε