Νίκη για ΑΕΚ, σημαντικό "διπλό" ο Παναθηναϊκός! (vids)

Κουλιμπαλί, Μπουζούκης, πανηγυρικό (eurokinissi)

Η ΑΕΚ πήρε ακόμη μία νίκη, η οποία είναι η τέταρτη συνεχόμενη στο πρωτάθλημα, με σκόρερ και πάλι τον Πόνσε. Ο Παναθηναϊκός πέρασε νικηφόρος από το Αγρίνιο με 0-1.

ΑΕΚ - Λεβαδειακός 1-0

Ο Εζεκιέλ Πόνσε βρίσκεται σε δαιμονιώδη φόρμα τον τελευταίο καιρό και σκόραρε ακόμη μία φορά σήμερα δίνοντας την νίκη στην ΑΕΚ. Ο αργεντίνος σκόραρε στο 24ο λεπτό το 1-0, που ήταν και τελικό αποτέλεσμα του αγώνα. Η "ένωση" ήταν καλύτερη καθ όλη την διάρκεια του αγώνα και δεν άφησε περιθώρια αντίδρασης στον Λεβαδειακό, που μένει στην 15η θέση.

Παναιτωλικός - Παναθηναϊκός 0-1

Ο Παναθηναϊκός βγήκε νικητής σε μία σημαντική αναμέτρηση και νίκησε στο Αγρίνιο τον Παναιτωλικό με 0-1. Το γκολ της αναμέτρησης πέτυχε ο Μπουζούκης στο 32'. Στο δεύτερο ημίχρονο ο Κάτσε αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα στο 60ο λεπτό, όμως οι "πράσινοι" μπόρεσαν και κράτησαν το μηδέν στην άμυνα. Έτσι ο Παναθηναϊκός φτάνει τους 27 βαθμούς και παραμένει μόνος 5ος στην βαθμολογία.